3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi"nde Projelerimizin Tanıtımı Yapıldı...

3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi

23.10.2018 15:38:23 tarihinde paylaşıldı.


Özbekistan´da Gerçekleştirilen "3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi"nde Projelerimizin Tanıtımı Yapıldı...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Buhara Devlet Üniversitesinin birlikte düzenlediği, Uluslararası Balkan Üniversitesi ile Turkish Studies Dergisi’nin paydaşı olduğu ve Nobel ödüllü bilim insanımız Prof. Dr. Aziz SANCAR´ın onur konuğu olarak katıldığı “3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi” Özbekistan’ın Buhara kentinde gerçekleşti.

 

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro sorumlusu Beytullah GEÇTAN da sunum yapmak için kongreye katıldı.

 

17-21 Ekim 2018 tarihlerinde Özbekistan’ın Buhara kentinde düzenlenen ve 4 gün süren “3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresinde” Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ortakları ile hazırlanan proje kitapçıkları-dergiler dünyaca ünlü Nobel Ödüllü, “Eğitimimi ve Başarımı Türkiye’ye Borçluyum” diyen bilim insanı Prof. Dr. Aziz SANCAR’ a takdim edildi. SANCAR yetim ve öksüz çocuklara yönelik faaliyetleri takdir etti. Prof. Dr Ümit MERİÇ de yapılan faaliyetleri inceledi, takdirlerini beyan etti.

 

Düzenlenen kongrede, Kongre Onur Kurulu Başkanı ve TBMM Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP, Özbekistan Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar ŞEN, Nobel ödüllü bilim insanımız Prof. Dr. Aziz SANCAR, Buhara Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulkabil Tulaganov, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM, TİKA Özbekistan sorumlusu Ali İhsan ÇAĞLAR, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat UĞUR, Prof. Dr. Ümit MERİÇ ve 400 uluslararası akademisyen katıldı.